Винні тури по Грузії

Вільний переклад з джерела: www.travelgeorgia.ru

Винні тури в Грузії – це такий особливий розділ туристичної індустрії, який у світі зустрічається далеко не скрізь. Це щось на зразок екскурсії в музей, тільки вивчаємо не предмети старовини, а вино. Виноробних центрів в Грузії багато, на все не вистачить часу і грошей, але з дечим ознайомитись можна.

Найпопулярніший напрям – це Кахетія. Сортів вина там багато, виноробні райони розташовуються густо, а крім того кахетинський тур цілком укладається в один день. Зазвичай туристів возять у Телавський і Гурджаанський райони.

Винний тур у вузькому сенсі виглядає так: вас привезли в село, показали виноробню, розповіли, як вона працює – для цього корисно спершу розібратися, які є технології – а потім приносять багато-багато їжі і вина.

Замість села можуть привезти на винзавод і тоді екскурсія буде йти на більш академічному рівні. Визаводи мають один істотний плюс: у них прозапас можуть бути вина різних сортів. У селах дають як правило 1-2 сорти. Зазвичай це Сапераві і Ркацителі.

На великих винзаводах годувати не прийнято. Зате там є цікаві музеї, екскурсія там безкоштовна, а після екскурсії можна накупити фірмових пляшок. З кахетинських винзаводів найдавніший і знаменитий – у селі Цинандалі. Ще один дуже старий є в селі Зегаані. На Зегаанському винзаводі можна влаштувати дегустацію прямо у винному погребі, а можна і в парку. Там і нагодувати можуть і навіть готель готується до відкриття.

Оскільки їхати в Кахеті тільки за вином нераціонально, то в програму винного туру зазвичай включають відвідання чогось стародавнього. Наприклад, замку Гремі, монастиря Некресі, міста Сігнахі і тд. Це вже як організатор спланує.

Винний тур – недорога розвага. Деякі гіди водять групи з 4-х осіб за 100 ларі з усієї групи (близько 50 доларів). Це без замків. Тур за повною програмою може коштувати 180-190 доларів з двох чоловік. Якщо група більше, то все сильно здешевлюється. Винний тур – масовий захід. Пити одному взагалі неправильно.

Для порівняння, одноденний тур по всій Кахетії може коштувати 300 чи 350 доларів з двох чоловік, зате багато чого покажуть. У винному турі красоти вторинні.

Загалом, зважившись на винний тур, сформулюйте собі цілі. Наприклад, зрозумійте, куди ви хочете – на винзавод або в село. Це різні речі у всіх сенсах.

Бувають винні тури і в західну частину країни, наприклад, в Амбролаурський район, де виробляються місцеві напівсолодкі вина, з яких у нас найкраще знають Хванчкару. Амбролаурські тури дорожчі і довші – це зазвичай дводенні поїздки. У цю екскурсію теж входить відвідування всяких Рачинських старожитностей.

Винні тури особливо чарівні в період збору винограду, який в Грузії називають ртвелі (რთველი). Тут вже можна не тільки пити, а й взяти участь у зборі або обробці. Це цікаво. Ртвелі проходить зазвичай у вересні. У різних районах у різний час, так що можна встигнути взяти участь у ньому кілька разів. Винний ртвелі-тур забирає трохи більше часу, це варто мати на увазі.

Винними турами займаються практично всі грузинські турфірми.

Корисні лінки

http://georgianwineonline.ca

http://news.hvino.com

Детальніше про грузинське вино, читайте у наступних постах:

Грузинське вино: основи

Грузинське вино: квеврі

Що таке вино ?

Грузинське вино: технології виноробства

Грузинське вино: сорти винограду

Грузинське вино: сорти вина

Винні тури по Грузії