Жабляк


Жабляк / Zabljak (158 км. на північ від Подгориці) – найбільш високогірне місто Балканського півострова. Відомий гірськолижний курорт з добре облаштованими трасами і витягами. Улітку Жабляк приваблює туристів прохолодою – тут панує свіже, кришталево чисте повітря, а гуляти околицями можна цілий день, не відволікаючись на таку необхідну в приморській зоні сієсту.

Лижний сезон у Жабляку триває до квітня. Будиночки для туристів у горах побудовані у вигляді чабанських хижок. Тут багато західних європейців, що ведуть здоровий спосіб життя, вештаючись по горах.

Плюсом Жабляка влітку є те, що тут дешевше у порівнянні з приморською зоною, а їжа у рестораціях ще більш домашня та автентична.

Затишне містечко розташоване в центрі Національного парка Дурмітор на висоті 1465 м над рівнем моря і оточене 23 гірськими вершинами заввишки до 2300 м.

Варто відвідати в м. Жабляк

Restaurant Durmitor (Bozidara Zugica)

National Restaurant (Bozidara Zugica, 8)

Luna – ресторація, яка чомусь надзвичайно популярна серед місцевих та туристів-чорногорців. Прості дерев’яні столи і стільці у сільському стилі, дешево і смачно, але треба почекати через наплив відвідувачів.

Туристичний інформаційний центр (Narodnih heroja, 3)

Міський лижний клуб (Vuka Karadzica, 27)

Околиці Жабляка

Національний парк Дурмітор :

- Чорне озеро (3 км від Жабляка)

- Зміїне озеро

- гора Меджед (2287 м)

- гора Боботов Кук (2523 м)

- Льодяна печера та ін…

Каньйон річки Тара (довжина 80 км, глибина 1,3 км)