Ульцинська рів’єра


Ульцинська рів’єра тягнеться від мису Старий Ульцинь до кордону з Албанією. Ульцинська рів’єра відома своїми унікальними піщаними пляжами, найбільшими в Європі.

Особливістю Ульцинського узбережжя є чорний базальтовий пісок, який має благотворний лікувальний ефект на опорно-рухову систему, завдяки великому вмісту мінеральних солей і йоду.

Особливо привабливий природний заповідник на острові Ада Бояна, де природа зберегла свій древній, неспотворений людиною вигляд.

Північ: Старий Ульцинь – Валданос – Чівлак

Центр: Ульцинь

Південь: Пінєш – Доньї Штой – Брегвія – Ада

Пляжі Ульциня

Пляжі Ульциня вражають уяву своєю красою.

Пляж Валданос (400 м) знаходиться у мальовничій оливковій долині. Узбережжя пляжу і морське дно покриті дрібною галькою. Серед оливкових заростей узбережжя розташовані маленькі затишні бунгало і ресторани, де спеціально для Вас приготують місцеві страви для справжніх гурманів.

По обидва боки від пляжу розташувалися гарні місцини для рибалки. Чисте, темно-зелене море в цьому місці ідеально підходить для любителів дайвінгу та дослідників підводних глибин. Для прихильників вітрильного спорту, пляж Валданос також має ідеальні умови.

Малий міський пляж Ульциня (360 м) є відмінним місцем для відпочинку з дітьми. Берег і дно вистилає м’який пісок, а глибина невелика навіть досить далеко від берега. Вода в цих місцях має чудовий синьо-зелений колір. На Малому міському пляжі можуть відпочивати до 2500 чоловік.

На окраїні пляжу розташований Порт Ульцинь з пристанню. Якщо дивитися на Старе місто з боку пляжу, то може здатися, що його стіни здіймаються прямо з моря. Позаду пляжу знаходяться різні кафе, ресторани, пивні бари.

Уздовж прекрасного соснового лісу, між готелями Галеб і Альбатрос, розташувалися маленькі приватні готельні та міські пляжі: Скелястий пляж, Бирич, пляж Людвіга, Жіночий і т.д. Для тих, хто любить загадкові і тихі місця, чудово підійдуть природні галькові пляжі далі вздовж берега. Морське дно цих пляжів прекрасно підходить для занять підводною рибалкою.

Найбільш відомим пляжем Ульцинської Рів’єри є унікальний природний феномен – Великий пляж довжиною 13 км і шириною 60 м. Місцеві жителі називають його «Копакабаною Ульциня».

Великий пляж покритий найдрібнішим піском (величина гранули 0,1-5 мм), який відомий своїми цілющими властивостями. Він багатий мінералами, відпочинок на цьому пляжі особливо корисний тим, хто хворий на ревматизм, артрит або м’язовими захворюваннями.

Морське дно на Великому пляжі неглибоко. Поблизу моря розташовані всілякі готельні комплекси з майданчиками для гри в теніс, футбол, бейсбол, волейбол і гандбол. На узбережжі ростуть дивовижні декоративні субтропічні і середземноморські рослини.

Під мисом на початку Великого пляжу розташована пристань для яхт, Порто Мілена, де можна побачити чудові дерев’яні судна, які місцеві називають «Калімера». Берег Великого пляжу прекрасно підходить для активного і пасивного відпочинку.

У самому кінці Великого пляжу в гирлі річки Бояна розташований острів Ада Бояна, який вважається природним заповідником паркового типу. Острів має форму трикутника, дві сторони якого омиваються водами р. Бояна, а третя – Адріатичним морем. Саме ця сторона є пляжем Ада Бояна з чудовим м’яким піском. Дивовижний вигляд можна спостерігати на пляжі під час заходу сонця – вражаюча гра світла і фарб відбувається там, де зливаються воєдино море, земля і небеса.

Пляж Ада Бояна – ідеальне місце для любителів пригод і активного відпочинку – серфінгу, парусного спорту, катання на водних лижах і т.д. На річкових берегах острова розташовані маленькі дерев’яні будиночки прямо з яких місцеві жителі ловлять рибу. У місцевих ресторанах Ви зможете покуштувати чудові рибні страви, і насолодиться навколишньою природою. Деякі рослини, які ростуть на острові, є унікальними в Європі.

Корисні лінки

http://www.o-montenegro.ru/articles/beaches/ulcinj