Барська рів’єра

Барська рів’єра починається біля мису Дубовіца відразу за Будванською рів’єрою і закінчується в районі мису Старий Ульцинь, де бере початок Ульцинська рів’єра. Основна риса, що характеризує берегову лінію Барської рів’єри – часті перепади морських глибин.

Північ: Чань – Сутоморе

Центр: Бар

Південь: Коміна – Бушат

Пляжі Барської рів’єри

Своєю появою чудові пляжі Барської рів’єри зобов’язані унікально порізаною береговою лінією і особливостями течій Адріатичного моря. Барська Рів’єра включає в себе близько 20 галькових і піщаних пляжів різного розміру, загальна довжина яких становить 9 000 м.

Завдяки недоторканим природним лісам з різноманітними середземноморськими рослинами, що зростають прямо на березі моря, повітря на пляжах Бара на диво чисте і свіже у будь-який час року.

Карта пляжів навколо Бара

У північній частині Барської Рів’єри, поблизу бухти Чань знаходиться Kraljeva Plaza. Потрапити на цей невеликий, але дуже привабливий пляж можна тільки з моря – він оточений стрімкими скелями. Цей дивовижний пляж з м’яким піском і кристально чистими водами був улюбленим місцем відпочинку королеви Мілени, коли вона приїжджала у свою літню резиденцію – замок Тополіца.

У бухті Чань розташований також Перлинний пляж – одне з найкрасивіших місць на узбережжі Чорногорії. Цей пляж має довжину 1800 м і розділений скелею на дві частини. По обидва боки гори на узбережжі розташовані готелі, ресторани і кафе. Дивовижну красу надають берегові кипариси, сосни та інші дерева.

Пляж Малевік (Maljevik) – невеликий скелястий пляж між затоном Чань і містечком Сутоморе, розташований поруч з Чорним мисом. Цей пляж відомий в першу чергу своєю незвичайно чистою водою. Підводний світ в районі пляжу Малевік не один раз ставав об’єктом археологічних досліджень, морські глибини цього місця ще відкриють світові безліч загадок і таємниць.

В околицях Бара розташовані Міський пляж Сутоморе (1250 м) і Золотий пляж (850 м), які добре відомі своїми м’якими золотистими пісками. Люди, які страждають на ревматизм, можуть отримати істотне полегшення, відпочиваючи в цих місцях. У густих соснових і кипарисових заростях розташовані готелі і приватні апартаменти, затишні кафе і шикарні ресторани. Три століття тому, в Сутоморе любили відпочивати знатні венеціанські дами.

У маленькій бухті між Сутоморе і Баром розташований Червоний пляж (Crvena Plaza), який отримав свою назву через колір піску і дрібних камінців, що покривають узбережжя. Таке дивовижне поєднання кольору морської води, червоного піску і зелених сосен робить ці місця незабутніми. Легенда про ці пляжі гласить, що на прибережних скелях німфи розчісували своє прекрасне волосся кораловими гребенями. Їх чудові пісні і сміх було чути далеко навколо, однак ніхто про це не міг заговорити, бо навіки ставав німим.

За Червоним пляжем простягнувся гальковий пляж Жукотрліца (1000 м), позаду якого знаходиться густий сосновий ліс. Таку назву цей берег отримав через звичаю вимочувати в місцевих водах іспанський віник (середземноморський низькорослий чагарник з красивими жовтими квітами) для того, щоб він став м’яким, після чого його використовували для ткацтва.

У центрі міста перед готелем «Тополіца» знаходиться Міський пляж Тополіца довжиною 500 м, який пролягає від річки Железніца до міського порту. Пляж і морське дно покриті дрібною галькою. Крім пляжу на цьому березі розташовані спортивні майданчики, готель і парк.

У 10 км від Бара в напрямку Ульциня знаходяться пляжі Великі і Малі Піски (Veliki i Mali Pijesak). Ці місця є природними заповідниками та відділені від інших пляжів. Завдяки унікальному природному розташуванню пляжів, ввечері Ви зможете отримати незабутні враження від споглядання чудовим заходом сонця. На узбережжі в цих місцях виростають могутні старі дуби й ніжні оливкові дерева.

Між Баром і Ульцинем також знаходиться гальковий пляж Утьєна (800 м), який вважається справжнім скарбом Барської Рів’єри. Особливість цього місця в тому, що морська вода тут має ніжний бірюзовий відтінок, завдяки впадаючим у море прісним джерелам з кришталево чистою водою. На поверхні моря можна спостерігати дивовижну гру світла там, де прісна вода змішується з морською.

На північно-західному березі Скадарського озера розташований пісочний пляж Муріці, довжина якого 600 м. Ширина пляжу – 7 м, позаду пляжу густо ростуть дуби і каштани. Скадарське озеро є природним заповідником Чорногорії. Муріці – це улюблене місце для пікніків, де поряд з дивовижною красою природи туристи можуть насолодитися традиційними місцевими стравами з коропа і вугра.

Корисні лінки

http://www.o-montenegro.ru/articles/beaches/bar