Плав

Плав / Plav – місто, що знаходиться на північному сході країни, ближче до кордону з Албанією, тому на його вулицях ви зустрінете багато людей, які говорять по-албанськи, і вивіски албанською мовою.

Місто лежить у підніжжі Проклетських гір на висоті 910 м над рівнем моря. Неподалік знаходиться витік річки Лім, яка випливає з Плавського озера. Плав – зовсім маленьке містечко, в ньому проживає менше 4000 чоловік, а обійти його можна менше, ніж за годину.

Існує гіпотеза, що місто Плав було засноване ще римлянами і назване на честь імператора Флавія. Ці місця довгі роки перебували під владою турків, тому в місті збереглися мечеті, а більшість населення досі сповідує іслам.

Варто відвідати у Плаві

Дерев’яна башта Реджепагіча – найстаріша споруда міста.

Околиці Плава

Плавське озеро – озеро льодовикового походження, розташоване у своєрідній чаші між горами Візітор і Проклєтіе. Вода в Плавському озері вважається цілющою, вона настільки прозора, що схожа на кришталь. У Плавському озері водиться багато форелі, а також щука, макрель, головень.

Рідське озеро – знаходиться за кілька кілометрів від міста, в горах на висоті майже 1800 м над рівнем моря.

Гора Візітор

Візіторське озеро – знамените завдяки плавучому острову. Згідно з легендою пастухи колись спорудили пліт, на який, у разі небезпеки, вони заганяли овець і відпливали від берега, якими рискали хижаки. З часом пліт покрився торфом , на ньому з’явилися рослини і він перетворився на мандрівний острів.

Красиві водоспади (серед яких Скакавіца).

Цілющі джерела.

Мечеті.

У найближчих селах працюють сувенірні лавки , майстерні, а також кав’ярні .

Корисні лінки

http://paradisevilla.ru