Даніловград

фото: http://paradisevilla.ru

Даніловград / Danilovgrad (17 км на північний захід від Подгориці) – місто, яке знаходиться в родючій долині річки Зети, головний населений пункт однойменного муніципалітету. Через Даніловград проходить сучасна автомагістраль, що з’єднує Нікшич і Подгорицю, причому відстань до міжнародного аеропорту складає близько 30-ти кілометрів. Приблизно на такій же відстані від міста розташований і Нікшич – «пивна столиця» Чорногорії.

На місці сучасного Даніловграда, колись знаходилося древнє поселення Градіна, що було головним містом першого сербського королівства. Сам Даніловград заснований у 1870-му році королем Ніколою I і названий на честь його попередника князя Данила.

За задумом короля, Даніловград повинен був стати столицею Чорногорії, однак після приєднання в 1878-му році нових територій місто втратило колишнє торгово – промислове значення і перетворилося на затишне провінційне містечко.

Варто відвідати в Даніловграді

У наші дні Даніловград приваблює туристів своєю неповторною атмосферою старого європейського міста і оригінальною архітектурою житлових і громадських будівель. А розташований неподалік мальовничий гірський масив робить ці краї популярними серед альпіністів, любителів піших прогулянок і шанувальників зимових видів спорту.

У затишних кафе і ресторанчиках Даніловграда, де подають смачні національні страви та чудові вина, можна з комфортом поділитися враженнями від екскурсій та відпочинку в Чорногорії, обговорити майбутні поїздки.

Околиці Даніловграда

Острог / Ostrog (15 км на північ від Даніловграда) – найвеличніший монастир на Балканах.

Ждребаонік – монастир, в якому зберігаються мощі св. Февроніі і св. Арсенія, наступника митрополита Сави, що стояв біля витоків сербського православ’я.