Подгориця

Подгориця / Podgorica – головне місто Чорногорії, найбільший економічний та промисловий центр країни, котрий в комуністичну епоху звався Тітоград. У порівнянні з приморськими містечками Чорногорії, і навіть з древнім та провінційним на вигляд Цетіньє, туристам дивитись тут нічого. Проте, в путівниках можна знайти деякі місцини, які рекомендують відвідати тим, кого сюди занесло на довше, ніж просто транзитом на автовокзал.

Варто відвідати в Подгориці

Церква Св. Джордже / Crkva Sv. Dordije (ul. 19 Desembar) – церква побудована бл. 9-11 ст. Всередині фрески 1670-х р.р., по стилю схожі на розписи Морача.

Соборний храм Воскресіння Христового / Hram Vaskresenja Hristovog (Moskovska) – новий храм, фундамент якого в 1993 р. освячував Патріарх Московський і всія Русі Алексій ІІ.

Турецька фортеця Depedogen – руїни старої фортеці з західної сторони мосту Blaza Jovanovica.

Райони Стара Варош і Драч – будиночки османських часів, дві мечеті, годинникова башта.

Старий міст Vezirov – найдавніший зі збережених мостів міста, що сполучає вулиці Gavra Vukovica i Vaka Durovica.

Новий міст Millenium – символ сучасної Подгориці, побудований у 2005 р. Пілон – 57 метрів. Його видно з різних районів міста.

Центр сучасного мистецтва (Krusevac bb) – колишній палац Ніколи Петровича Нєгоша, побудований 1891 р. Єдина громадська споруда в місті, що збереглась із 19 ст.

Природничий музей / Prirodnjacki muzej (Trg Nikole Kovacevica, 8) – зібрано 1100 експонатів птахів, ссавців та рептилій.

Археологічний музей / Arheoloska zbirka (Vuka Karadzica, 8)

Міський музей Подгориці / Muzej grada Podgorice (Marka Miljanova, 4)

Музей Марко Мілянова / Muzej Marka Miljanova (Novaka Miloseva, 41) – музей відомого письменника і військового діяча Марко Мілянова.

Будинок-музей Рішто Стійовіча (Brace Zlaticanin) – дім-музей відомого чорногорського художника.

Національний театр Чорногорії / Crnogorsko Narodno Pozoriste  (Vaka Durovica) – побудований 1953 р.

Кафе і ресторації в Подгориці

Express Restoran – знаходиться на автовокзалі. Добра і дешева їжа.

Budva Bar (Stanka Dragojevica) – ультрамодерновий кафе-бар. Медитативне містечко для релаксу зі статуєю Будди, де люди читають газети і дивляться в свої чашки з еспресо у пошуках вічної правди, як пише Lonely Planet.

Околиці Подгориці

Монастир Дайбабе / Manastir Dajbabe (4 км на південний захід від Подгориці) – побудований у 1897 р. чорногорським монахом, постриженим у Києво-Печерській лаврі.

Дукля / Duklija (5 км на північний захід від Подгориці) – руїни древнього іллірійського міста, про яке згадував Птолемей у 2 ст. до н.е. під назвою Діоклея.

Медун / Medun (13 км на північний схід від Подгориці) – древнє іллірійське поселення, засновано близько 4 ст. до н.е. Рештки міських стін, руїни готичної базиліки, саркофагів і мосту через р. Морача.