Рісан

Рісан / Risan – найдревніше поселення Бока-Которської, засноване в ІІІ ст. до н.е. ілірійцями, нині налічує 1,5 тис. жителів. Тоді як до 476 року у складі Римської імперії у місті проживало 10 тис. осіб, поки його не зруйнував землетрус.

Потім містом правили володарі Зета, Рагуза (Дубровника) – з 1451 р., турки – з 1539 р., венеціанці – з 1687 р., австрійці – з 1798 р., росіяни – 1806, французи – з 1807. 1814 р. місто увійшло до складу Чорногорії, але з 1815 р. стало австро-угорським, аж поки Рісан у 1918 р. не увійшов до складу держави Сербів, Хорватів і Словенців – попередниці Югославії.

Зараз Рісан забудований стандартними бетонними будинками, а про його минулу славу нагадують лише археологічні розкопки.

Рісан знаходиться на північ 17 км. від Котора, 27 км. на північ від Герцег-Нові.

Варто відвідати в Рісані

Церква Св. Петра і Павла – 1601 р., реставрована 1796 р., знаходиться в центрі міста. Усередині велика колекція ікон 17-19 ст. Частково постраждала після землетрусу 1979 р.

Школа іконопису – побудована в кінці 17 ст.

Руїни вілли одного з патриціїв – збереглися у спадок від римлян. До наших днів дійшла напільна мозаїка, яка датується I – II ст. н.е.

Пляжі Рісана

Пляж Рісан / Risan – знаходиться на узбережжі Рісанської затоки між нас. пунтками Рісан і Стрп. Гальковий пляж довжиною 1000 м і шириною 10 м – прекрасне місце для відпочинку і відновлення сил і здоров’я туристів. Поблизу знаходиться готель Teuta.

Пляж Морін / Morinj – піщано-гальковий пляж, довжиною 1000 м. і шириною 15 м. Пляж розташований на мисі поруч зі швидкісною магістраллю. Обабіч пляжу розташовані старі млини, які перероблені під ексклюзивні ресторани і завжди готові прийняти гостей.

Пляж Костаніца / Kostanjica – знаходиться на півдні Рісанської затоки.

Пляж Рісан Банья – Risan banja – розташований між Рісаном і Перастом.

Карта пляжів Рісана, Котора і Пераста

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.