Герцег-Нові

Герцег-Нові / Herceg Novi – місто сонячного світла, квітів, художників і поетів, що розкинулось на виході з Бока-Которської затоки біля мальовничого підніжжя гори Орьєн (1893 м). У Герцег-Нові величезна кількість всіляких сходів. На вулицях міста можна побачити вражаюче безліч пальм, евкаліптів, кипарисів, магнолій і, звісно, мімозу – символ міста.

Крупний туристичний центр Герцег-Нові, сукупна довжина рів’єри якого становить 25 км, складається із дивовижних півостровів, невеликих острівців, неймовірно гарних пляжів. Старовинні міські стіни нині слугують майданчиком для проведення численних фестивалів.

На розмаїття архітектури міста вплинуло багато культур і народів. Тут будували турки і французи, англійці і росіяни, мальтійці і австроугорці.

Варто відвідати в Герцег-Нові

Старе місто / Stari Grad – розташоване між двома фортецями: Спальйола та Цитадель, при чому всередині вміщує ще дві: Криваву фортецю та Фортемаре.

Фортеця Спаньйола / Spanjola – побудована турками у сер. 16 ст. на вершині пагорба, звідки відкривається чудова панорама бухти.

Фортеця Цитадель / Citadel – венеціанська фортеця, що знаходиться біля самого моря.

Кривава фортеця / Kanli-kula – колись побудована турками і деякий час була в’язницею. На стінах колись досі можна знайти написи і малюнки ув’язнених. Зараз усередині фортеці знаходиться кінотеатр, при чому з останніх рядів можна побачити не тільки фільм, але й прекрасний вид на околиці.

Фортеця Фортемаре / Fortemare – венеціанська фортеця у Старому місті.

Trg Belvista – центральна площа Герцег-Нові.

Церква Св. Архангела Михаїла (Trg Belvista) – церква у візантійському стилі 1900 р., що стоїть у центрі головної площі.

Головна вулиця міста – Njegiseva.

Будинок культури Herceg-Fest (Njegoseva, 66) – осередок культури міста, в якому регулярно організовуються концерти, театральні вистави та кінопокази. У лютому тут відбувається фестиваль мімози.

Годинникова вежа Sahat – височіє у Старому місті, а від неї починається нова частина Херцег-Нові.

Краєзнавчий музей / Zavacajni Muzej (Mirka Komnenenovica, 9) – містить ряд цікавих експонатів, серед яких археологічні знахідки.

Художня галерея -

Міський архів / Arhiv Herceg Novog (Herceg Stjepan, 1) – споруда, збудована у 1885 році, що постраждала від землетрусу 1979 р. Нині в реконструйованому архіві знаходиться бібліотека, найстаріший документ якої датується 1685 р.

Околиці Герцег-Нові

Шлях Pet Danica – пішохідний бульвар, що простягається на 7 км уздовж узбережжя, зв’язуючи місто Герцег-Нові з Ігало – знаменитим середземноморським лікувально-туристичним центром.

Ігало / Igalo (2 км на північ від Герцег-Нові) – найбільший і найвідоміший центр реабілітації, терапевтичної та профілактичної медицини, хвиле-терапії та європейського курортного лікування в басейні Адріатичного моря. Інститут “Ігало” отримав визнання у всьому світі завдяки успішному лікуванню пацієнтів з широким спектром медичних проблем.

Топла / Topla (1 км на північ від Герцег-Нові) – головні туристичні об’єкти селища – будинок школи 19 ст., в якій навчався правитель Чорногорії і відомий письменник Петро ІІ Петрович Негош; церква Св. Георгія / Sv. Dordije; церква Св. Спаса / Sv. Spasa.

Монастир Савіна / Manastir Savina (2 км на південь від Герцег-Нові) – одна з найцікавіших визначних пам’яток, кращий зразок архітектури бароко на Адріатиці. Монастир був заснований 1030 р. Від перших споруд лишилась Мала Успенська церква, розписана фресками 16 ст. Головною святинею монастиря вважається чудотворна ікона Божої Матері Савінської, що зберігається у Великому Успенському храмі (1799 р.)

Острів Мамула / Ostrvo Mamula (1,4 милі від Герцег-Нові) – знаходиться на вході до Бока-Которської затоки зі старою турецькою фортецею, котра свого часу перекривала вхід до Бухти судам, що прямували до Котора.

Острів Мамула  цікавий багатьма штучними печерами-укриттями для підводних човнів часів Другої Світової війни. На острові є чудовий піщаний пляж Жаніц, оточений маслиновими гаями. На острові Мамула прекрасні умови як для пасивного відпочинку, так і для занять водними видами спорту.

На острові є знаменита Блакитна печера, куди повністю можуть зайти навіть невеликі яхти.

Бієла / Bijela (12 км від Герцег-Нові) – древній центр суднобудування Бока Которської. Нині тут знаходиться судноремонтний завод, а також Церква Покрови Богородиці /Crkva Riza Bogorodice, побудована в 16 ст.

Пляжі Герцег-Нові

У Герцег-Нові велика різноманітність пляжів: є галькові природні пляжі, пляж-платформа, а також штучний пляж з дрібним піском.

Середньорічна температура в Герцег-Нові 17 градусів (у січні 10 градусів, в липні 26 градусів). Купальний сезон триває з травня по вересень, температура води в цей період коливається від 22 до 26 градусів.

Карта пляжів Герцег-Нові

У 6 кілометрах по морю від міста Герцег-Нові на півострові Луштіца розташовується сонячна долина Міріште. Саме в цих місцях розкинувся дивовижний пляж Жаніце. Покритий білою галькою і оточений неповторними оливковими гаями, цей пляж є прекрасним місцем для відпочинку.

Блакитні води моря в цих місцях надають пляжу Жаніце особливу чарівність. Позаду пляжу, в тіні оливкового гаю розташовані бари та ресторани, де можна відпочити від сонячного світла і насолодитися келихом чудового вина. Поблизу пляжу Жаніце розташовуються Блакитна печера і острів Мамула.

Між Жаніце і мисом Міріште знаходиться долина Міріште. Багато хто вважає це місце найбільш красивим на всьому узбережжі Герцег-Нові.

Громадський пляж Mirista розташовується в невеликій бухті, відразу за мисом Арзано. Площа пляжу Міріште становить близько 2000 кв.м. Пляж розташований на бетонних плитах, покритих м’яким піском. Пляж Міріште зроблений з платформ, розташованих на різних рівнях, які ведуть до прекрасного густого лісу, завдяки чому повітря тут особливо чисте і свіже. На пляжі Міріште знаходиться ресторан, де можна скуштувати неповторні страви місцевої кухні.

Не менш прекрасним місцем для відпочинку є пляж Росі, розташований в однойменному рибальському поселенні з унікальною архітектурою. Росі знаходиться на самому краю півострова Лустріца і захоплює красою дивовижної середземноморської природи. Пляж Росі покритий дрібною галькою, а морське дно в цих місцях є справжнім скарбом для любителів підводного плавання і підводного риболовлі. Досить тривалий час зона Росі була оголошена карантином для суден будь-яких країн, що є причиною виняткової чистоти морської води і береги. На пляж Росі можна потрапити як з моря, так і з суші.

Пляж, який може стати дивним місцем для прогулянки та купання – це пляж Ігало. Він займає узбережжя від річки Суторіна до ресторану Галеб, частина його покрита піском, частина бетоном, що дозволяє кожному відшукати те місце, яке йому більше до душі. Для тих, хто віддає перевагу відпочинку в готелі на березі моря – пляж Ігало є найкращим вибором. Поруч з пляжем ви знайдете безліч ресторанів, барів, кафе, які дозволять Вам насолодитися відпочинком і нададуть можливість скуштувати традиційні рибні страви та багато іншого.

На узбережжі Герцег-Нові також розташовуються невеликі і затишні приватні пляжі: Кумбор, Дженовичі, Baosici, Bijela, Каменарі. Маленькі бухти і доки, оливкові, апельсинові та мандаринові гаї надають цим місцям абсолютно неповторний шарм. Завдяки тому, що ці пляжі є приватною власністю, то і відпочинок на них значно відрізняється від відпочинку на громадських пляжах. Загальна тривалість цих пляжів близько 3100 метрів, відпочивати на них можуть до 6000 осіб.

Міські пляжі міста Нівіце, що входять до складу Рів’єри Герцег-Нові, також дозволяють чудово відпочити. Містечко Нівіце, розташоване в 7 кілометрах від Герцег-Нові і в 4 кілометрах від міста Ігало, колись було простим рибальським сільцем. На сьогоднішній день, завдяки красі місцевої природи, яскравому синьому морю, чистому повітрю, курорт Нівіце добре відомий у Європі. Пляж Нівіце гальково-піщаний.

Корисні лінки:

http://www.o-montenegro.ru/articles/beaches/hercegnovi

[mapsmarker marker="2"]

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.