Котор

Котор / Kotor – середньовічне венеціанське місто, центр Боко-Которської затоки. У Которі перехоплює подих від кількості цікавої архітектури та затишних кафешок. Здається, можна вічно блукати вузесенькими лабіринтами бруківчатих вулиць Старого Града, настільки вичищених підошвами століть, що складається враження, наче потрапив усередину якогось нового виміру, чудернацько викривленого у часі та просторі.


Місто Котор має багатющу історію тривалістю у 2,5 тисячоліття. Котор входив до складу римської провінції Ілірії, Візантійської імперії, Сербської держави, Венеціанської республіки, наполеонівської Франції та Австро-угорської імперії Габсбургів. Майже завжди місту вдавалось зберігати автономію, відіграючи роль важливого політичного, економічного і культурного центру південної частини Адріатичного моря.

Карта Котора

Варто відвідати в Которі

Старе місто / Stari Grad – найстаріша і найцікавіша історична частина міста, повністю схована за оборонними мурами (периметр – 4,5 км, висота – 20 м, товщина – 2-15 м).

До міста можна зайти лише через три брами: Південні, Північні або Головні ворота. Зовні вздовж  мурів міста поряд із Північними воротами протікає річечка Шкудра.

Головні (морські) ворота / Glavna – сер. 16 ст. – центральний вхід у місто, перед яким у туристично-інформаційному агентстві можна взяти напрочуд корисну карту Котора і купу рекламних буклетів. Ворота прикрашені готичним барельєфом 15 ст. з Мадонною, Христом, свв. Трифоном та Бернардом.

Площа Зброї / Trg od Oruzija – найбільша площа Котора, на якій у  1602 р. побудували вартову вежу, котру в 1810 році облаштували годинником.

Княжий палац / Duke’s (Providur’s) Palace.

Арсенал – 1420 р.

Палац Бізанті / Palate Bizanti – 17 ст.

Палац Бескуча / Palate Beskuca – 1776 р.

Палац Піма / Palate Pima – 17 ст. – будівля у стилі бароко з довжелезними балконами.

Палац Буча / Palate Buca – 14 ст.

Палац Вракєн / Vrakjen Palate – 18 ст.

Собор Св. Трифона / Katedrala Sv. Tripuna – пам’ятка романської архітектури, побудований вперше у 1166 р., перебудований у 1667 р. після землетрусу.

В гробниці собору досі знаходяться мощі Св. Трифона, привезені сюди з Константинополя ще в 9 ст. Інтер’єр собору прикрашений фресками роботи грецьких майстрів. На фасаді собору збереглася меморіальна дошка, встановлена ​​в 1925 році на честь тисячоліття з дня коронації першого хорватського короля Томіслава.

Палац Драго / Palate Drago – побудований у 15 ст., але постраждав від землетрусу 1667 р. Нині тут знаходиться Регіональний інститут консервації культурних пам’яток.

Палац Грегуріна / Palate Grgurina – 1732 р. – в палаці нині розміщений Морський музей / Pomorski Muzej, де можна побачити багаті колекції моделей і картин старовинних кораблів, а також зброї 14-19 ст.

Ломбардійський палац – 17 ст.

Церква Св. Луки / Crkva Sv. Luka – 1195 р. Спочатку храм був католицьким, але в 1657 році, коли багато православних сховалося в Которі від турецького вторгнення, венеціанська адміністрація міста дозволила їм використовувати церкву для православних обрядів, тому тут два вівтарі – католицький і православний.

Церква Св. Марії / Crkva Sv. Marije – 1221 р. – тут зберігаються мощі Св. Осанни Которської, тому городяни часто називають цю церкву «Блаженною Осанною».

Північні (річкові) ворота / Sjeverna – ворота перед мостом через річку Шкудра були побудовані в честь перемоги над турецьким адміралом. Поряд знаходиться платна екскурсійна частина мурів, по яких можна піднятися вверх до каплиці.

Церква Св. Клари – XVIII ст. – тут зберігається бібліотека старовинних рукописних книг, найдавніша з яких датується X століттям. Також у зборах є книги, надруковані в кінці XV століття Андрією Палташічем, південнослов’янським книгодрукарем.

Церква Св. Михаїла – XIV-XV ст. – у дворі церкви зберігається Лапідаріум – колекція кам’яних різьблених гербів которських аристократичних родів.

Палац Грубоня / Grubonja Palate – 16 ст.

Каплиця Богородиці Здоров’я / Gospa od Zdravlja – побудована вижившими після епідемії чуми мешканцями Котора. Знаходиться високо над містом, повз неї проходить платний екскурсійний шлях по фортифікаційним мурам Котора.

Фортеця Св. Івана – найвища ділянка міських фортифікацій Котора, до якої не так і вже легко добратись в період літньої спеки. Кажуть, що серед покритих травою стежок і навколишніх древніх камінців водяться змії.

Спускаючись назад до Старого міста…

 

Південні ворота (Гурдіча) / Juzna – брама, розміщена неподалік від автомобільного шосе Jadranski Put.

Нове місто / Novi Grad – нова частина міста, котре не поміщалося за мурами Старого граду і розросталось вусібіч, поближче до моря.

Церква Св. Матвія – 1670 р. – церква за межами стін Старого міста, побудована на фундаменті більш ранньої середньовічної церкви.

Сільський ринок – між Старим містом і автостанцією простягнулись торгові ряди, де можна купити оливки, молоко і козиний сир.

Ресторації Котора

Ресторацій у Старомі місті безліч, усі вони на будь-який смак і чудово вписуються у міський ландшафт: столики стоять по всіх площах і вуличках, створюючи єдину неповторну атмосферу радості життя.

Scorpio Caffé & Kužina (Trg Sv.Luke) – смачна середземноморська кухня, гарне обслуговування.

Kantun (Pjaca od muzejo)

Pasteria (Pjaca Sveti Tripuna)

Bastion Restaurant (біля Церкви Св. Марії)

Portobello (Pjaca od muzejo) – кафе-бар

Karampana (за кутком) – кафе-бар

Житло у Которі

Ціни на проживання у Старому місті Которі чи не найвищі у Чорногорії. Тому для туристів, що не люблять розкидатися грішми, кращим варіантом буде жити деінде, а в Котор навідатись на екскурсію. Наприклад, знявши апартаменти на свій смак у Будві, на зекономлені кошти можна придбати чудову денну прогулянку на катері по всій  Боко-которській затоці з екскурсійним обслуговуванням, плаванням у блакитні бухті, відвідуванням Котора, Пераста, острова Св.Джордже та ін.

Якщо Вас ненароком ніч застала у Которі, а вам не хочеться ні переплачувати, ні шукати житло в передмістях Доброта чи Муо, можете завітати до Montenegro Hostel або Old Town Kotor Hostel, де вам за достатньо низьку ціну (як для Котора) запропонують переночувати у відповідних умовах, але прямо в будинках Старого міста.

Околиці Котора

Доброта / Dobrota – (10 км від Котора) – курортне селище на північному березі Которської бухти. Поселення здавна було місцем зосередження розкішних садиб багатих мешканців Котора. З тих часів збереглися пам’ятки архітектури:

- Церква Св. Іллі / Crkva Sv. Iljade – 14 ст.

- Церква Св. Євстахія/ Crkva Sv. Eustace – 18 ст.

Муо / Muo – курортне селище у безпосередній близькості до Котора  на південному березі Которської бухти. Гарний варіант для винаймання житла, яке тут дешевше, ніж у Которі. У Старе місто можна швидко доїхати на таксі чи попутці, а для пляжного відпочинку тут набагато кращі можливості.

Прчань / Prcanj (5 км від Котора) – курортне селище на південному березі Которської бухти. Окрім пляжів тут є:

- Церква Різдва Богородиці з колекціями картин і скульптур

- Музей (колишня церква Св. Миколи).

Пляжі Котора

Так як побережжя Котора є найглибоководнішою частиною узбережжя затоки Бока-Которська, тут не знайти довгих піщаних пляжів, характерних для інших прибережних місць Чорногорії. У той же час численні причали і пристані надають незвичайний шарм ландшафту узбережжя.

Карта пляжів Котора, Рісана і Пераста

Пляж Байова Кула / Bajova kula – один з найпривабливіших пляжів Чорногорії. Він є улюбленим місцем відпочинку населення Котора. Свою назву пляж отримав від імені легендарного героя Байо Півлянін, який збудував башту, щоб відпочивати в ній у мирний час між битвами. Гальковий пляж довжиною в 60 м. розташований на шляху до Пераста. Море в цьому місці дивно чисте, у пляжу ростуть лаврові дерева, які поширюють дивний аромат і роблять загоряння і купання на цьому пляжі ще більш приємними.

Пляж Ораховач / Orahovac також є улюбленим пляжем жителів Котора по дорозі на Пераст. Пляж освітлений яскравим сонцем протягом цілого дня, морська вода його кристально чиста. Гальковий пляж довжиною 1000м. вигідно виділяється серед інших пляжів – гармонійне об’єднання берегової лінії, моря і кам’яних будинків, обрамлених пишною середземноморською рослинністю, надають йому особливу красу.

Мис Марко – одне з найбільш відомих місць для санаторного туризму та реабілітації. На мисі розташований гальковий пляж довжиною 1000 м., Призначений тільки для мешканців готелів. На березі розташований готельний комплекс з будиночками “бунгало”. Мис Марко розташований між Prcanj і Stoliv в Которській частині затоки.

На пляж Жукова можна дібратися по щебневій сільській дорозі. Сам пляж довжиною 200 м покритий галькою і обрамлений заростями вічнозелених чагарників.

Корисні лінки про Котор

http://www.o-montenegro.ru/articles/beaches/kotor

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.