Лепетані

Лепетані / Lepetani – поселення північніше Тівата на східному березі протоки Вериге. Селище Лепетані невелике, дуже затишне і побудоване в середземноморському стилі: кам’яні будинки і маленькі дворики виходять прямо на берег бухти.

Буяння зелені і квітучих олеандрів на фоні затоки і темних гір, додають цьому місцю незабутній вигляд. Тиша і розмірене життя селища, ідеально підходить для відпочинку як сімейним парам, так і романтично налаштованим закоханим.

Лепетані розташоване на східному боці протоки Вериге – найвужчої частини Бока-Которської затоки, ширина якої близько 350 м. У давнину тут натягували ланцюг (веригу), який мав перешкоджати ворожим судам вторгатися вглиб до Которської бухти. Протока Вериге являє собою унікальну ділянку затоки, котра одночасно з’єднує Которську, Рісанську і Тіватську бухти між собою.

Сьогодні між Лепетані і Каменарі діє поромна переправа через Вериге, що скорочує автомобілістам шлях з Будви чи Тівата до Герцег-Нові на 30 км. Проїзд на поромі для пішоходів був безкоштовний станом на 2012 р.

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.