Светі Стефан

Sveti Stefan

Светі Стефан (Святий Стефан) / Sveti Stefan – відомий курорт, “візитна картка” чорногорського узбережжя з однойменним островом-готелем за 6-7 км від Будви. Светі Стефан – це невеликий острів і частина материка, які з’єднані між собою піщаним насипом, довжиною 100м.

Поселення виникло у 15 ст. у вигляді фортеці для захисту від турецьких та піратських набігів. На верхівці найвищої скелі було зведено церкву Св. Стефана, яка і дала назву острову. Ще 50 років тому більшість населення було рибалками.

У 1950-60 р. жителів острова переселили на берег, а Светі Стефан перетворено на унікальний фешенебельний місто-готель.

Нині тут знаходиться приблизно 80 приватних вілл і будинків, значну частину яких складають 4 і 5 зіркові міні-готелі та приватні апартаменти. Відпочинок тут здавна популярний серед селебрітіс: гостями курорту свого часу були Софі Лорен, Елізабет Тейлор, Сільвестр Сталоне та Клаудіа Шифер.

На острові збереглась унікальна архітектура, тут можна милуватися вузькими вуличками, мальовничими пейзажами і будиночками у середземноморському стилі.

Тут сподобається любителям спокійного, розміреного пляжного відпочинку в їх розпорядженні три піщаних пляжі і шикарний сосновий парк. Найкрасивішими вважаються “Кралічний пляж” і пляж “Мілочер” поблизу колишньої королівської резиденції.

Варто відвідати в Светі Стефан

На території Cвятого Стефана знаходяться декілька монастирів і церков.

Монастир Прасквіца

- Церква Св.Миколая – найбільша церква монастиря, в честь покровителя мандрівників і моряків. Вона побудована в 1847р., але фундамент був закладений ще в 1413г. на пожертви правителя республіки Зети. До тих часів відноситься і мур з північної сторони церкви. З внутрішньої сторони церкви вона розписана фресками на біблійні сюжети.

- Церква Св. Трійці – храм меншого розміру, але ще більш раннього періоду, хоча дата її заснування не встановлена. Поруч із церквою знаходиться невелика одноповерхова будівля колишньої монастирської школи.

Відпочинок у Светі Стефан

Інфраструктура селища розвинена. Святий Стефан більше підійде для тихого сімейного відпочинку, для людей з ослабленим здоров’ям і любителів природи. До селища прилягає чудовий сосновий парк з знаменитими пляжами Мілочер і Кралічний пляж.

Для любителів спорту працює дайвінг клуб, в найближчому готелі Маестраль ви знайдете спортивний зал, басейн, сауну, тенісні корти.

Для любителів нічних розваг, в цьому ж готелі Маестраль розташоване популярне казино, кафе та бари в яких регулярно проходять концерти знаменитостей балканської естради.

Популярні ресторани:

- кафе Піцерія (середні ціни при хорошій якості)

- ресторан Шумет (прекрасна національна кухня і помірні ціни)

- кафе Адровіч при в’їзді в селище. Тут можна проводити літні вечори на просторій терасі з прекрасним видом на острів.

- рибні ресторани – в селищі Пржно на окраїні зеленої зони Светі Стефана.

- ресторан Лангуст (чудова кухня, ціни вище середнього).

Розваги для дітей: на пляжі готелю Маестраль дитячі майданчики і каруселі.

У селищі є кілька невеликих магазинчиків, а при них, як правило, лотки зі свіжими фруктами і овочами, так що все необхідне для відпочинку ви можете купити, не виїжджаючи з селища.

Сувенірну продукцію і картини з видами на селище та острів, можна придбати на набережній біля пляжу Св.Стефан.

Околиці Светі Стефан

Будва

Бечічі

Рафаїловичі

Пржно

Мілочер

Петровац

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.