Будва

Будва / Budva – найвідоміший та найкращий курорт Чорногорії, одне з найсонячніших міст на Адріатиці та й у Європі. Старе місто з численними ресторанами, кафе та крамничками, оточене фортифікаційними мурами 15 століття.

Мальовничі вузькі звивисті вулички, забудовані невеликими будинками середньовічного стилю, маленькі площі, викладені кам’яною плиткою і інші колоритні місця Старого міста привертають велику кількість туристів.

Сучасна частина Будви починається біля моря і плавно переходить до гірських схилів. Тут прокладені широкі бульвари з доглянутими газонами і клумбами. Головна курортна вулиця з кафе, ресторанами і дискотеками проходить паралельно набережній.

Населення міста близько 10 тисяч осіб, але в пік сезону воно зростає майже у 6 разів за рахунок відпочиваючих, розміщених у готелях і апартаментах численного приватного сектору. Культурне життя міста дуже багате. Влітку тут відбуваються театрльні та музичні фестивалі, карнавали та концерти.

Завдання, як дістатися до Будви, не стане проблемою ні для одного туриста: хороше транспортне сполучення дозволяє легко прокладати маршрути в будь-яку точку Чорногорії. Відстані до великих міст: Будва – Тіват (аеропорт в Тіват) – близько 20 км, відстань Будва – Подгориця – всього 60 км, аеропорт Дубровник розташований всього за 70 км.

Історія Будви

Будва – одне із найстаріших міст на Адріатиці. Перші згадки про місто відносяться до V століття до нової ери. Засновником міста був фінікієць Кадмос і його дружина Хармон.

В епоху раннього Середньовіччя Будва часто переходила від одних правителів до інших, і в 1442 році була остаточно завойована Венеціанською республікою. З 1797 до 1918 року (із семирічною перервою) тут були володіння Австро-Угорської імперії. З 1918 року місто знаходиться у складі Югославії, з 2006 – незалежної Чорногорії.

У 1979 р. землетрус зруйнував більшу частину історичного центру Будви. Проте Старе Місто було відбудоване  і перетворилось на головну туристичну атракцію.

Карта Будви

Варто відвідати в Будві

Старе місто / Stari Grad – головна архітектурна домінанта Будви. Цей історичний центр міста розташований на скелястому березі в західній околиці сучасної Будви. Старе місто було спочатку засноване на острові, який був пов’язаний з берегом піщаними мілинами. Фортечні стіни оточують Старе місто з усіх боків, пройти в Будву раніше можна було за допомогою 4 міських воріт, двоє з яких нині замуровані.

Приморська цитадель / Citadel (Stari Grad) -  замок XV століття. У південній частині цитаделі (міської фортеці) знаходиться відомий міський театр під відкритим небом. Щорічно в літній час у Будві проходить театральний фестиваль, де ви можете побачити перформенси та концерти артистів і театрів з різних країн Балкан і Європи. Недарма, чорногоці називають місто: “Будва – Град-Театр”

Фортечні стіни навколо Старого Міста обладнані для прогулянок по них. Це чудовий спосіб подивитися зверху на черепичні дахи та зміїсті вулички історичного центру, а також на Адріатичне море.

Церква Св. Івана / Crkva Sv. Ivane (Stari Grad) – XII століття.

Церква Santa Maria in Punta (Stari Grad) – 840 р.

Церква Св. Трійці (Stari Grad). Перед церквою похований Стефан Мітров Любіша, відомий будванський письменник.

Музей Будви (Petra I Petrovica, 11, Stari Grad) – три поверхи з експонатами усіх епох розвитку міста – від до-романської епохи до кінця 18 ст. Наприклад, у музеї можна побачити продірявлений збоку бронзовий шолом 5 ст., котрий красномовно свідчить про останні дні його власника.

Набережна Будви – головна артерія туристичного життя міста, що проходить паралельно Словенського пляжу. Тут розумієш чому саме Будва – метрополія чорногорського туризму, адже під затінком пальм можна знайти маже все, чого забажає душа. На Набережній сконцентровані найкращі дискотеки, казино, кафе, ресторани, тенісні корти, що відкривають широкі можливості для розваг та активного відпочинку.

Кафе-ресторації Будви

- Hemingway (Slovenska Obala) – затишний заклад у затінку дерев на Набережній, оформлений у специфічному сафарі-стилі з фотками Ернеста Хемінгвея та Фіделя Кастро.

- Picasso – ще одна цікава тематична ресторація-піцерія.

- Restaurant Jadran (Slovenska Obala 10) – путівник Lonely planet вважає ресторан кращим у Будві. Можна скуштувати національних страв.

- Old Fisherman’s Pub – велике патіо з видом на море на набережній ближче до Старого міста. Чудова кухня.

- Bus station cafe (Ivana Milutinovica) – дешеве і на диво комфортне кафе в приміщенні автостанції Будви.

Околиці Будви

Острів Св. Миколи / Ostrvo Sv. Nikole – до острова, який видно з усіх точок пляжу, а також зі стіни Старого міста, можна дібратися на катері за кілька хвилин. Місцеві жителі називають пляжі острова “Гаваї”.

Бечічі – курортне поселення з чудовими піщаними пляжами, починається відразу на схід від Будви.

Рафаїловичі – курортне поселення з чудовими піщаними пляжами на схід від Бечічі.

Светі Стефан – острів, з’єднаний з берегом вузьким піщаним перешийком, “візитна карточка” Чорногорії.

Пляжі Будви

Пляж Яз – гальковий (дно піщане), знаходиться в 2.5 кілометрах від центру міста в широкій бухті. Складається з двох частин, “великої” і “малої” (нудистська). Околиці пляжу забудовані мало і являють собою велике поле з рясною середземноморською рослинністю.

Пляжі Могрен-1 і Могрен-2 / Mogren – піщано-галькові, знаходяться біля Старого міста, під покритою дубовим лісом горою. Між собою пляжі з’єднані невеликим тунелем. Відпочиваючі по праву вважають їх кращими пляжами Будви. Прохід на пляж можливий тільки по вузькій 500-метровій доріжці від готелю “Авала”.

Міський пляж Річардова Глава знаходиться під самими стінами Старого міста. Галькові пляжі невеликого розміру приваблюють можливістю відпочинку в оточенні середньовічної давнини.

Словенський пляж / Slovenska Plaza – піщано-гальковий, довжиною 1600 метрів. Тягнеться від міського порту до готелю “Парк”. Уздовж усього пляжу тягнеться приморський бульвар з барами, ресторанами, дискотеками, що є улюбленим місцем прогулянок відпочиваючих.

Гуванце / Guvance – відокремлений маленький піщаний пляж довжиною 80 метрів. Знаходиться під скелею поряд з пішохідним тунелем, що веде до селища Бечічі.

Три піщаних пляжі на острові Святого Ніколи – так звані “Гаваї”.

На висоті 760 метрів над містом, на околиці села Браічі, знаходиться кращий в Чорногорії майданчик для заняття парапланеризмом (приземлення в районі пляжу Бечічі). Погодні умови дозволяють літати тут з кінця березня до кінця вересня.

Корисні лінки

http://www.budva.com

http://venividi.ru/taxonomy/term/282

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.