Тіват


Тіват / Tivat – портове місто на сході Бока-Которської затоки, що налічує 8 тис. жителів. Місто Тіват, на відміну від сусідніх, в основному складається з блочних п’ятиповерхівок і приватних будинків. Цікавіть туристів можуть викликати хіба що кілька церков, пляжі та набережна, на якій розташовані ресторани, кафе і піцерії.Однак саме біля Тівата розташований аеропорт, через який прилітає тотальна більшість іноземних відпочиваючих Приморської Чорногорії.

Варто відвідати в Тіваті

Парк 19 ст. – красиве місце для відпочинку, в якому зростають олеандри, пальми, мімози, бугенвілії.

Церква Св. Антонія / Crkva Sv. Antune – 14 ст.

Церква Св. Марії / Crkva Sv. Marije – 17 ст.

Палац Буче – Лукович – 1548 р.

Околиці Тівата

Острів Цвієча (Квітів) / Ostrvo Cvijeca (0,5 милі від Тівата)

Донья Ластва / Donja Lastva (1 км. на пн.-сх. від Тівата)

Пляжі Тівата

На узбережжі навколо міста Тівата розташовано 17 офіційних пляжів. Уздовж берега знаходяться невеликі мальовничі бухти з ресторанами, готелями, барами та іншими туристичними закладами.

Рів’єра Тіват включає також три острови: Квітів, Св. Марка і Милосердної Діви.

Карта пляжів Тівата

У 3 км від центру Тівата біля переправи розташований пляж Opatovo, довжина якого становить 220 м. Пляж Opatovo ділиться на дві частини, по праву і ліву сторони від маяка. Пляж Opatovo добре розвинений, відпочивати на ньому – велике задоволення. Пляж оснащений душовими, туалетами, всім необхідним пляжним обладнанням. Тут розташовані різні кафе та ресторани, також є місце для паркування.

Недалеко від Тівата, в 1,5 км від міста розташований ще один гарний пляж – Донья Ластва, довжина якого 1000 м. Тут ви можете помилуватися чудовими пристанями, а також чудово провести час на пляжі. Пляж покритий першокласним піском.

Між Тіватом і протокою Вериге розкинувся пляж на мисі Seljanovo. Довжина цього пляжу становить близько 1700 м. На певній частині пісочного пляжу розташовані гладкі скелі, які надають пейзажу дивовижний і неповторний вигляд. При цьому ризик травмування відвідувачів виключений. Цей пляж також має всі необхідні зручності для відпочиваючих, включаючи ресторани, бари, парковку. Також тут розташована невелика пристань.

У самому місті теж багато чудових пляжів. У центрі Тівата, біля найбільших готелів і прогулянкових набережних, розташовані Піщаний пляж і Belane Zupa. Довжина цих міських пляжів становить відповідно 150 м і 500 м. Вони також обладнані всім необхідним для приємного відпочинку, включаючи ресторани і кафе, душові, парковки. За пляжами ростуть чудові кипарисові і соснові гаї.

У бухті Тіват Боко-Которської затоки знаходиться пляж Krasici, довжина якого 1500 м. Пляж покритий природного морською галькою, що робить його особливо привабливим. На пляжі розташувалися чотири бари: «Занзібар», «Парадіз», «Принц» і «Посейдон».

Гарним є пляж острова Квітів (Ostrvo Cvijeca), який знаходиться за 2 км від Тівата. Його довжина становить близько 1200 м, він огинає весь острів, який має близько 300 м в довжину і 200 м завширшки. Пляж острова Квітів ділиться на кілька невеликих піщаних пляжів. Назва цього острова говорить сама за себе – тут дуже багато унікальних рослин, що роблять острів прекрасним місцем для відпочинку людей, яким протипоказано тривале перебування на сонці. У ресторанах можна скуштувати розкішні страви місцевої кухні і насолодиться чудовим вином.

Неподалік від острова Квітів розташований сонячний пляж Kalardovo, площею близько 4200 м. Він також представляє собою типовий міський пляж з усіма зручностями. Тут також знаходяться спортивні майданчики, місце для пікніка, парковка, ресторани, кафе і багато іншого.

На острові Св. Марка, який був названий на честь однойменної церкви, знаходиться природний пляж, але доступ туристів на нього заборонений.

Долини Трштено і Бігово розташовані в районі Donji Grbalj між Будвою і Тіватом за межами Бока-Которської затоки.

Трштено / Trsteno – один з 9 найгарніших пляжів Чорногорського узбережжя. Він захищений від високих хвиль, штормів і південних вітрів. Піщаний пляж довжиною 200м. з хорошим піском, чистою водою, піщаним морським дном та незайманою природою.

Бігово / Bigovo  – узбережжя, яке також захищене від сильних хвиль і штормів. З одного боку затоки розташований пляж, відомий своїм цілющим піском, з іншого берег кам’янистий і дуже зручний для рибного лову.

Неподалік від містечка Радовичі розташувався пляж Облатно / Oblatno, довжиною 150 метрів. Особливу привабливість цьому місцю додає дикий ліс, якого не торкалася рука людини. Приїхавши на пляж Облатно на машині, ви зможете залишити її на парковці.

Корисні лінки:

http://www.o-montenegro.ru/articles/beaches/tivat

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.