Як правильно пакувати рюкзак?

jak-pravylno-pakuvaty-rukzakЩоб відповісти на вічне питання  “Як правильно пакувати рюкзак?“, критично обговоримо думку авторитетів, які пишуть різні туристичні книги, типу “Спортивний туризм“.

Оскільки критикувати завжди легше, ніж придумати текст з нуля – ми з однієї сторони підемо по шляху найменшого спротиву, а з іншої – покажемо здобутки туристичної практики та розмаїття думок про методи пакування рюкзака.

Який спосіб пакування рюкзака обрати для себе – вибирати лише вам. Головне, ходити в походи :-) А там ваша спина сама підкаже, що для неї краще.

Проте, якщо Ви полюбляєте вчитися на чужих помилках – рекомендую прочитати цей пост.

“Ширина дна повинна бути 25-35 см, що забезпечить більшу стійкість системи людина-рюкзак, бо центр ваги спакованого рюкзаку і людини знаходяться не на великій відстані.”

[все правильно: рюкзак повинен щільно прилягати до спини, а не стирчати позаду як хвіст динозавра, для цього при складанні розподіляйте речі більш по бокам наплічника]

Центр ваги туриста і рюкзаків різної конструкції та пакування

Рис. 5.6. Центр ваги туриста і рюкзаків різної конструкції та пакування

“Якщо рюкзак правильно спакований, то його центр ваги знаходиться низько, що теж додає стійкості”

УВАГА: це поширений міф серед туристів-новачків! Центр ваги повинен бути не знизу, а ПОСЕРЕДИНІ, БЛИЖЧЕ ДО СПИНИ

“Пакування рюкзака – дуже відповідальна та непроста справа. Перш за все треба пам’ятати, що всі речі повинні бути у рюкзаку. Руки повинні бути вільними, що забезпечує безпеку руху.

Є різні підходи до того, як краще запакувати рюкзак. Головне дотримуватися принципу: скласти в рюкзак так, що він був плоским і високим, щоби притискувався до спини і не відтягував плечі назад. Одним словом, рюкзак повинен бути частиною тіла туриста і не викликати ніяких незручностей.

Пакування рюкзака починається з розподілу речей: м’які речі, важкі, об’ємні, незручної форми тощо. Заповнюючи рюкзак, треба запам’ятовувати, що де лежить.

Речі, які можуть знадобитися незабаром, кладуть зверху.”

[...або в верхній клапан клапан, або під клапан, або в кишені, або там, де можна легко розстебнути рюкзак блискавкою.]

“Для зручності пакування і розпаковування рюкзака, для швидкого знаходження потрібних предметів, роблять так: в один великий поліетиленовий пакет кладуть спальний мішок та всі спальні предмети, в другий – весь одяг, в третій – продукти харчування, дрібні речі кладуться окремо. Доцільно дотримуватися системи при пакуванні рюкзака і при його розпаковуванні: кожна річ як в рюкзаку, так і в наметі повинна мати своє певне місце.”

Правильне пакування рюкзака

Рис. 5.7. Правильне пакування рюкзака

“Пакування доцільно виконувати, розстеливши рюкзак на підлогу вверх кишенями.”[іншими словами, кладемо рюкзак горизонтально на лямки]

“Вздовж спинки кладуть теплозахисний килимок, на який розстелюють спальний мішок.”

[в сучасних жостких конструкціях рюкзаків - це зайва дія, оскільки треба добре постаратись, щоб речі муляли в спину через металеву конструкцію.

Теплозахисний килимок, тобто каримат більшість туристів прикріплюють збоку зовні рюкзака. Якщо є вільний об'єм можна каримат простелити вздовж усіх стінок - таким чином, ви не подряпаєте килимок об чагарники]

“Важкі речі: запасне взуття, картопля, цукор, консерви (крім скляних) ???!!!!, мішечки з крупами тощо укладають на дно рюкзака.”

[як ми вище казали - важкі речі кладемо не на дно, а по стінці, що прилягає до спини, найважчі речі - в центр спини. не вірите - спробуйте. вчу на своїх помилках]

“Намет прив’язують знизу.”

[логічно замість намета прив'язати каримат, а палатці місце всередині рюкзака: все-таки важлива річ, яку варто берегти в надійності та сухості]

“Хліб, сухарі, печиво, упаковують зверху: вони менше зімнуться і покришаться.

Аптечку, флягу з водою, туристичну сокиру, ніж, запасні шнурки тощо пакують у кишені рюкзака.

Якщо є консерви в скляних банках, то їх доцільно пакувати в середину рюкзака поміж одягом, попередньо поклавши в декілька поліетиленових пакетів або в “чохли” – кружку, миску, котли.”

[скляним банкам взагалі не місце в багатоденному поході, а у серйозні походи, де потрібно брати альп-спорядження люди не беруть навіть консерви, полегшуючи собі життя сушеним м'ясом]

“Під клапан рюкзака кладуть штормівку, легку курточку та накидку.

Коли пакування завершено, треба перевірити форму рюкзака та довжину лямок. Не треба дуже сильно затягувати лямки: добре запакований і збалансований рюкзак сам буде добре прилягати до спини, а з затягнутими лямками йти буде важко.”

[з розпущеними лямками іти ще важче, ІМХО. Так що, краще все-таки позатягувати усі лямки як слід і слідкувати за ними під час руху]

Від себе додам, що після того, як рюкзак спаковано і ви вийшли на маршрут, необхідно через 15-30хв. на першому привалі організувати “утряску рюкзака”: перевірити лямки, симетричність навантаження, поправити всі речі, які створюють дискомфорт.

І ще одне: ідеально складений рюкзак, якщо його поставити вертикально, не повинен падати вбік або назад, а РІВНО ВПЕРЕД.

Гарних Вам походів!

Пости на “рюкзачну” тему рюкзаків на GeoClub.in.ua :

Види туристичних рюкзаків

Інші Типи рюкзаків

Також чекаю на Ваші відгуки, запитання та поради по туристичному спорядженню.

Опубліковано у Туристичне спорядження | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.