Бар

Copyright: Andrija Kasom (AndroK)Бар / Bar – достатньо великий населений пункт Чорногорії, де є солідна пристань для яхт, морський порт, найважливіше залізничне сполучення Белград-Подгориця-Бар, а також проходить міжнародна магістраль Ядранський Пут.

Звідсіля курсує відомий серед туристів пором “Бар-Барі” до Італії через Адріатичне море.

Стара частина Бара, на відміну від інших міст, розташована не на узбережжі, а за 4 км від моря. Місто оточене кипарисовими і сосновими лісами, що робить і без того чисте повітря ще більш свіжим і п’янким. Місто потопає в оливкових гаях, апельсинових, гранатових і інжирних плантаціях.

Історія міста Бар

Географічно місто розташовується навпроти італійського Барі, звідси виникла римська назва – Антібар, яке з часом трансформувалося в Бар.

Першими поселенцями міста були римляни, потім їм на зміну прийшли слов’яни, які довгий час виборювали владу над в цими місцями у Візантії і Османської імперії. Усі володарі намагалися залишити свій слід у вигляді міста, тому в Бар має своє унікальне обличчя, в його архітектурі переплелися готика, романський стиль та ісламські традиції.

Варто відвідати у місті Бар

Стара фортеця – побудована на відстані 4 км від моря на території сучасного Старе Бар – Старого міста. Крім фортеці, котра підноситься на 110 м над рівнем моря, тут більше двохсот давніх будівель.

Залишилися сліди 300-літнього правління Османської імперії:

- Мечеть Омербашіча

- Акведук

- Годинникова вежа.

Крім того варті уваги ворота X століття.

Руїни собору Святого Георгія

Церква Св. Катаріни

Церква Св. Венеранди

У Новому Барі теж є на що подивитися туристам:

Залишки фундаменту храму часів імператора Юстиніана,

Церква Св. Ніколи

Пам’ятник на честь визволителів міста від ярма Османської імперії

Резиденція єпископа

Одна з найбільш знаменитих пам’яток Бара, символ міста – найстаріше в Європі оливкове дерево, вік якого визначається фахівцями більш ніж 2000 років.

Околиці міста Бар

У селах недалеко від міста чимало монастирів:

Монастир Богородиці Ратачської

Монастир Дольні і Горні Брчелі

Монастир Рібняк

У декількох кілометрах від Бара знаходиться Скадарське озеро, відоме як місце проживання рідкісних видів птахів.

Сутоморе

Ульцинь

Відпочинок у місті Бар

Оскільки Бар – один з курортних центрів Чорногорії, туристична інфраструктура тут високо розвинена. Зупинитися можна в готелі будь-якої “зірковості”, або орендувати апартаменти чи віллу. Місто живе туризмом, тому проблем з пошуком житла не буде.

Якщо ви полюбляєте готувати самостійно, до ваших послуг численні магазини і ринки Бара. У місті знаходяться найбільший ринок Адріатичного узбережжя «Тополіца» і ринок «Старий Бар», який відкривається тільки два рази на тиждень. Саме тут можна придбати козячого сиру і в’яленого коропа.

Різноманітні затишні кафе та ресторани Бара подобаються туристам великими порціями і доступними цінами.

Барська рів’єра – відмінне місце для дайвінга. Тут незвичайний рельєф дна, багато печер і гротів, можна знайти затоплені на невеликій глибині кораблі і яхти, які створюють цікавий підводний ландшафт.

Пляжі в околицях Бара

Бар – чудове курортне містечко із затишною набережною, до якої прилягають основні вулиці і пляжі. Найзнаменитіший пляж Бара – піщано-гальковий Градська плажа (Міський) довжиною майже один кілометр.

Пляж Жукотрліца – кам’янисто-піщаний. Навколо нього росте дуже красивий сосновий ліс, який при необхідності приховає вас від палючого сонця.

Червоний пляж (Црвена плажа) знаходиться в невеликій бухті між містами Бар та Сутоморе. Назву йому дав пісок незвично червоного кольору. Є стара легенда про те, як русалки збиралися на високій кручі, яка нависає над пляжем, і розчісували кораловими гребінцями своє довге волосся. Місцеві жителі чули їхні пісні і сміх, але не наважувалися підійти ближче, так як боялися від такого видовища втратити дар мови.

Корисні лінки

http://paradisevilla.ru/geo/view/stariy-gorod-bar/

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.