Ульцинь

Ульцинь – найпівденніше місто Чорногорії. Розташоване на мальовничих пагорбах місто Ульцинь знаходиться в безпосередній близькості від Албанії, тому тут майже всі написи продубльовані на сербській і албанській мовах, а міський пейзаж, крім фортець, храмів і білосніжних будинків з червоним черепичним дахом, доповнюють мінарети, з яких у визначений час доносяться заклики до молитви.

В Ульцині знаходиться найдовший пляж Чорногорії “Вєліка плажа“, протяжністю більше 13 км. Він проходить між Ульцинем і островом Ада Бояна. Це найвідоміший і один з найбільших нудистських центрів Європи.

Ульцинська рів’єра вважається чи не найбільш сонячною у Чорногорії, завдяки чому тут буяє своїм розмаїттям середземноморська рослинність.

Історія Ульциня

Люди жили в цих місцях ще з часів бронзового віку. Пізніше мальовниче містечко не могло залишити байдужим ні греків, ні римлян. До речі, останні дали місту ім’я Олцінум, яке поступово трансформувалося в Ульцинь. А до середніх віків місто славилося як притулок піратів Адріатики.

У XII столітті Ульцинь був завойований сербами, і почалася епоха його процвітання: він став одним з найбільш значущих міст Адріатики, тут навіть був відкритий монетний двір.

З XV століття історія Ульциня являє собою ланцюжок політичної естафети: спочатку його захопили венеціанці, через 150 років – турки (є легенда, що тут був у полоні іспанський письменник Мігель де Сервантес, а його героїня – Дульсінея мала прототип із цих місць).

У XIX столітті після визнання незалежності Чорногорії Ульцинь увійшов до її складу і до цих пір є невід’ємною частиною країни, котра, правда, потім довгий час перебувала під владою Австро-Угорської імперії, Югославії та Сербії.

Варто відвідати в Ульцині

Оскільки Ульцинем володіли представники різних народів, культур і релігій, його сучасний вигляд – це строката картина архітектурних стилів та епох. Цікаво, що переважні мотиви – мусульманські. Та й більшість населення містечка сповідують іслам – близько 80% жителів.

Як і будь-яке місто з багатою історією, Ульцинь умовно поділений на історичний центр (Верхнє місто або Цитадель) і Нижнє місто.

Історичний міський музей, розміщений в будівлі колишньої мечеті, яка у свою чергу розташовувалася в стародавній православній церкві.

Вежа Балшича

Палата Венеція

Палац Балшича

Східний базар

Околиці Ульциня

Щодо екскурсій, то в першу чергу рекомендується оглядова прогулянка містом. Також неподалік знаходиться знамените Скадарське озеро – Національний парк Чорногорії, де представлені різні види птахів і риб, деякі з яких мешкають тільки тут.

Бар

Вірпазар

Пляж Ада Бояна

Відпочинок в Ульцині

Ульцинь, як і інші прибережні міста Чорногорії, пропонує своїм гостям широкий вибір апартаментів, квартир, будинків, номерів у готелях.

Різноманітні кафе та ресторани запропонують відвідувачам неперевершені страви національної кухні, приготовані зі свіжих, екологічно чистих продуктів. Величина порцій неодмінно приємно здивує.

За екзотичними покупками і сувенірами для рідних і друзів радимо відправитися на справжній Східний базар.

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.