Півський монастир


Півський православний монастир (на південь від Плужіне) -  одна з найбільш шанованих святинь Чорногорії. Обитель зводилася в 1573-1586 рр. під керівництвом митрополита Герцеговини Саватія Соколовича. Незважаючи на турецьку окупацію, будівництво було завершено в строк, оскільки митрополит був у близькій спорідненості з одним із впливових османських діячів.

Згодом, у 17-му столітті, внутрішні стіни були покриті чудовими фресками роботи которських майстрів, проте особливу увагу привертає золочений іконостас, що датується 1638-м роком.

В обителі є безліч ікон та фресок, створених сербськими майстрами, причому одна з картин, пошкоджена при нападі турків, спеціально зберігається в первозданному вигляді. Також у монастирі знаходиться унікальне зібрання рукописів XV – XVII ст. в посріблених палітурках.

Коли було прийняте рішення про будівництво греблі, весь комплекс був дбайливо перенесений в безпечне місце, причому шар фрескового розпису був акуратно знятий і пізніше нанесений на стіни нової обителі.

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.