Дурмітор


Дурмітор / Durnmitor – національний парк на півночі Чорногорії, створений у 1952 році, включений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1980 р. Гірський масив Дурмітор нараховує 27 вершин висотою понад 2200 м, 48 вершин більше 2000 м, 18 озер, 748 джерел, 5 каньйонів, у тому числі каньйон Тари – найдовшої річки Чорногорії.Варто відвідати у Дурміторі

Чорне озеро / Crno jezero (3 км від Жабляка) – головна окраса і найбільше озеро парку Дурмітор. Воно складається з двох  внутрішніх частин – Великого озера і Малого озера, з’єднаних вузькою протокою. Максимальна глибина 24 м.

Взимку озеро покрите льодом, а влітку у ньому можна купатися у спеціально відведених зонах (повертайте направо, підійшовши до озера з головної алеї).

Зміїне озеро / Zmijinje jezero – значно менше за розмірами, заболочене озеро поблизу Чорного озера. Входить до пішохідного маршруту. Рекомендуємо прогулятися пішки від Чорного до Зміїного по облаштованій екскурсійній стежині, щоб проникнутися духом не зовсім “листівочного” Дурмітора.

Боботов Кук (2522 м) – найвища вершина масиву Дурмітор та усієї Чорногорії.

Навколишні гори – на висоті 1900 м сніг не тане навіть у найтепліші літні місяці.

Льодяна печера

Каньйон річки Тара – рекомендуємо від Жабляка чи Мойковаца взяти таксі до мосту Джурджевича, з якого відкривається вид на найглибший каньйон у Європі – каньйон річки Тара. Місцеві стверджують, що це другий за глибиною каньйон у світі після Гранд-Каньйону Колорадо.

Особливо вражає ніжно-блакитний колір води у річці. Тут туристи полюбляють займатися рафтингом, бейс-джампінгом, мисливством і рибалкою. Наприкінці липня – у серпні в холодній воді річки Тара можливо і покупатися.

Міст Джурджевича / most Durdjevica – побудований вперше у 1939 р., має довжину 366 м, висоту 150 м. Зважаючи на його стратегічне значення на шляху з Сербії до Приморської Чорногорії, міст був підірваний чорногорськими партизанами і відновлений лише в 1946 р.

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.