Острог


Острог / Manastir Ostrog (40 км на північ від Подгориці, 20 км на південь від Нікшича) – найвідоміший православний монастир Чорногорії, великий центр паломництва на Балканах, розташований високо в горах, до якого веде надзвичайно небезпечна зигзагоподібна дорога без будь-яких огорож або захисних бар’єрів. Прірви по боках сягають сотень метрів.

Верхній Монастир / Gornji manastir – побудований прямо у кам’яному гроті, а його внутрішніми стінами слугують стіни природної печери. Розташований на висоті 1000 м. над рівнем моря, складається з двох церков.

- Хрестовоздвиженська церква / Sveti Krst – 1664 р. – збережені фрески 1667 р.

- Церква Введення Богородиці / Vavedenje Bogorodice – 1774 р. – тут покояться мощі Св. Василія Острозького (Йовановича), митрополита Герцеговини, засновника монастиря.

- Святе джерело.

З верхнього монастиря відкривається пейзаж на величну долину річки Зети, від якого перехоплює подих.

Нижній монастир / Donji manastir – знаходиться на висоті 800 м над рівнем моря. Побудований у 1820 році. Тут знаходиться церква Св. Трійці.

Потік паломників з усього світу, котрі йдуть сюди помолитися перед мощами Василія Острозького, може видатись надто масштабним. Та віруючі, повертаючись з монастиря, відчувають на душі умиротвореність та радість.

Дорога до храму

Долина річки Зета

Скелі, на яких будувався Острог

Біля Нижнього монастиря

Сходи для паломників між Нижнім і Верхнім Острогом

Як дістатися до Острога

Туристам рекомендуємо відвідувати Острог з екскурсійними групами, оскільки таксисти тільки за 8 км важкого підйому від шосе Подгориця-Нікшич просять 22 євро за машину в обидві сторони, а турагенції, що возять групи аж із курортних міст узбережжя – 17 євро/ос., і це з повним доїздом та екскурсією (ціни: 2012р.)

Для паломників, бажаючих дістатися до Острога самостійно схема така:

1) Сідаєте на будь який автобус, що їде по трасі Подгориця-Нікшич і виходите на повороті до Острога на зупинці Bogetice.

2) Від автобусної зупинки вам доведеться підніматися пішки до монастиря ще вісім кілометрів (приблизно 3 години) по гірському серпантину. Якщо страшно або важко – можна взяти таксі у місцевих добродіїв, що чатуватимуть на вас на узбіччі.

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.