Скадарське озеро

Скадарське озеро / Skadarsko jezero (8 км на північ від Петроваца, 14 км на південь від Подгориці) – найбільше озеро Балканського півострова, яке лежить на кордоні Чорногорії та Албанії. Довжина озера – 43 км, максимальна глибина – 44 м, середня глибина – 7 м.

У першу чергу озеро відоме різноманітністю фауни – одних тільки птахів тут мешкає 270 видів, риб – 40 видів. Символом Скадара вважається його мешканець пелікан.

Унікальність озера посилюють понад 50 островів, на деяких із них заходяться древні монастирі та фортеці.

Скадарське озеро лежить на 6 метрів вище рівня Адріатичного моря, наповнюючись водами річок Морача, Чрніца, Плавніца, Река Чрноєвіча та більш ніж 50 карстових джерел свого дна. Єдина річка, яка витікає з озера – Бояна. Скадарське озеро та прилеглі території отримали статус національного парку у 1983 р.

Найбільш облаштованою точкою для відвідин Скадарського озера є містечко-сільце Вірпазар, у якому панує дивовижна атмосфера. Якщо ж ви плануєте відвідати острови з монастирями, найближче до них дістатися на катері з селища Подврат.

На озері можна замовити прогулянку на катері по бухтах і пляжах озера. У вартість екскурсії, як правило, включений обід в місцевому ресторані, до якого подається свіжа риба прямо з озера.

Варто відвідати на Скадарському озері

Вірпазар / Virpazar – містечко на заході Скадарського озера, що складається з 3-х вуличок, які сходяться на центральній площі. Знаходиться обабіч шосе Бар-Подгориця. Вірпазар заснований у 18 ст. Варто відвідати тутешні ресторанчики з надзвичайно смачною рибою та вином.

Острів Враніна / Ostrvo Vranjina (автомобільний міст від Вірпазар) – рибацьке поселення і найдревніший в околиці монастир Св. Ніколи / Manastir Sv. Nikoli 13 ст. Рибний ресторан Jezero. Офіс представництва національного парку “Скадарське озеро”

Острів Грможур / Ostrvo Grmozur (доїзд на катері з Вірпазара) – тут збереглася колишня турецька фортеця, яку Нікола Петрович Нєгош використовував як тюрму. За всю історію втекти звідсіля вдалося тільки двом в’язням, котрі використали тюремні двері у якості плоту.

Острів Старчево / Ostrvo Starcevo (доїзд на катері від селища Подврат / Podvrat) – монастир Старчево 14 ст., недавно відновлений. На території монастиря знаходиться будинок і усипальниця батька південнослов’янського друкарства Божидара Вукова.

Острів чайок / Galebovo ostrvo (доїзд на катері від селища Подврат / Podvrat) – найчисленніше в Чорногорії гніздування сріблястих чайок.

Острів Беска / Ostrvo Beska (доїзд на катері від селища Подврат / Podvrat) – монастир Беска з невеличкою мурованою церквою 15 ст.

Острів Морачнік / Ostrvo Moracnik (доїзд на катері від селища Подврат / Podvrat) – монастир Морачнік 1404-1417 р.р. Збереглася башта з невеликою каплицею і трапезна.

Опубліковано у Чорногорія | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.